Kui oled leidnud tänaval omapäi kõndiva looma:
- Helista turvakodusse, sest meil võib juba olla infot loomaomaniku kohta. Kui võimalik paku loomale ajutiselt enda juures hoiukodu.
- Kui leidsid looma väljaspool varjupaiga tööaega, siis looma kiireks varjupaika toimetamiseks peaks lisaks varjupaiga kõneposti teate jätmisele võtma ühendust kohaliku omavalitsusega või helistama politseisseToo loom ise turvakodusse (Helista kindlasti ette ja lepi selles kokku!)
Kui sul on võimalus looma ajutiselt looma omaniku otsimise ajal enda juures kodus hoida:
- Tee loomast kindlasti pildid ja saada need koos looma leidmise koha ja oma andmetega turvakodusse.
- Külasta veterinaari või varjupaika, kus kontrollitakse, ega loomal ei ole mikrokiipi või muud omaniku identifitseerimist võimaldavat tunnust. Väljaspool tööaega on varjupaikade telefonid kõnepostis, jäta sinna KINDLASTI oma ja looma andmetega kõneteade!
- Pane looma pilt, kirjeldus ja oma kontaktandmed üles Facebooki
- Kuuluta Kadi raadios
- Pane kuulutus kohalikku ajalehtedesse Meie Maa (paberkandjal, tasuline), Saarte Hääl (netis erakuulutuste rubriik, tasuta, võtavad ise sealt ja kuulutavad 3 korda ka lehes ilma pildita); kui soovid pildiga kuulutust, saada meil kuulutused@saartehaal.ee (tasuta); kuuluta aadressil saarlane.ee (tasuline)
- Tee loomast pildiga kuulutused ja pane need üles piirkonda, kust sa looma leidsid. Ära pane turvalisuse tagamiseks kuulutusse oma kodust aadressi!
- Kui leiad üles looma omaniku, siis anna sellest kindlasti ka kohalikku varjupaika teada ja võta looma omanikult tema kontaktandmed, sest võid kohtuda sama loomaga kunagi uuesti ja siis saad omanikku koheselt teavitada.
- Küsi omanikult mingit tõendust selle kohta, et loom kuulub just talle. Eriti tõulise välimusega looma peale võib välja ilmuda libaomanikke.
- Julgusta omanikku looma veterinaari juures mikrokiipima ja kaelarihmale nime ning telefoninumbrit paigaldama.
Allikas: www.varjupaik.ee