08.01.2015 Linnajuhid annavad jõulutoetuse heategevuseks

Arendusosakonna juhataja Simmo Kikkas toetab 100 euroga MTÜ-d Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu.

06.08.2014 Lemmikloomade turvakodu vajab ikka veel hoiukodusid

Lemmikloomade turvakodul on käed-jalad suviselt tööd täis, praegu on aktuaalne kassipesakondade paljunemine ja tänavale ilmumine.

11.07.2014 Kui lemmiklooma pead, julge vastutada

Eestlaste kehvast, õigemini pea olematust loomapidamiskultuurist on räägitud palju ja ilmselgelt on see teema ka edaspidi aktuaalne, kuna nii palju, kui on inimesi, nii palju on ka eri arvamusi.

09.07.2014 Turvakodus on kassiuputus 

Lemmikloomade turvakodu vabatahtlikud saavad iga päev teateid hulkuvate kasside ja koerte kohta, kuid turvakodu ruumid on täis ja abikäsi napib. Seepärast vajatakse hädasti hoiukodusid.

09.07.2014 Turvakodu pole kummist 

27.05.2014 Vabatahtlikult võetud kohustus

Igal hommikul ja õhtul, argipäeval ja puhkepäeval. Nädalast nädalasse, nii juba üle aasta. MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu kassikodu liikmed täidavad kohustust, mille nad on endale võtnud vabatahtlikult. Kellel emotsioonidest kantud, kellel südametunnistusest, kellel kodanikuvastutusest lähtuvalt. Eesmärk vastavalt sellele – loodetavasti lähiajal leitav uus kodu lemmiknurrujale või praegu veel utoopiana näiv hulkuritevaba Saaremaa.

25.03.2014 Lemmikloomade turvakodu korraldas plakatikonkursi 

30.11.2013 Üleskutse. Loomade turvakodu kutsub head tegema

Saaremaa lemmikloomade turvakodu soovib samuti head teha ja selleks on juba paljud vabatahtlikud koondanud oma jõu. Ühine eesmärk on turvakodu nime all olla väljas kahel jõululaadal, et pakkuda omatehtut.

22.10.2013 Turvakodu kinkis koerale korraliku kuudi 

MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu, kes Kuressaares Kevade tänavalt hulkuma läinud koera ajutiselt taas oma hoolde võttis, annab looma jaoks vana lagunenud lobudiku asemele uue kuudi.

19.10.2013 Lahked inimesed tõid turvakodu loomadele rõõmu

Saaremaa lemmikloomade turvakodu jaoks oli eelmine nädal edukas – lisaks sellele, et uue omaniku leidis või saab peagi kümme kassi, tegid annetajad varjupaigale suure kingituse.

11.10.2013 Loomade turvakodu praegu uusi hoolealuseid vastu ei võta

Läinud nädalal kirjutasime, et Saaremaa lemmikloomade turvakodu palub inimestelt rahalist abi, et koduta kasside eest hoolt kanda. Nüüd on lood juba nõnda nukrad, et uusi loomi turvakodu enam vastu võtta ei saa.

23.07.2013 Turvakodu käed jäävad üksinda lühikeseks

17. juuli leheartiklis “Lootsi tänava kinnistu on endiselt räämas” ja sama päeva juhtkirjas “Kole kassimaja” mainitud kinnistu on tuttav ka MTÜ-le Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu. Artiklites on ilmekalt kirjeldatud olukorra tõsidust, nii kohapealse pildimaterjali kui ka ametnike ja teiste asjassepuutuvate, sh naabrite nördimuse näol. Kätega laiutamise ja ehk isegi õlakehituse saatel: “Mis me ikka teha saame.”

05.04.2013 Kasside-koerte turvakodul seisab ees juhivahetus

Peaaegu üheksa aastat turvakodu tööd juhtinud Helen Kuleša soovib turvakodu tegevusest tagasi tõmbuda. Seetõttu väike tagasivaade turvakodu algusajale ja seal tehtule.

02.04.2013 Ametikooli õpilaste heategu sai punkti

Raske aeg vajab imetegusid. Pea kuu aega kestnud Kuressaare ametikooli õpilaste remonditööd Saaremaa lemmikloomade turvakodus on jõudnud väärilise lõpuni.

30.03.2013 Maalriõpilased kaunistasid kasside varjupaiga ruume

Neljapäeva hommikul andsid Kuressaare ametikooli ehitus-viimistluse eriala I kursuse õpilased viimast lihvi Talli tänaval asuva kasside varjupaiga seintele.

20.03.2013 Saareloomade turvakodu otsib hoiukodusid

Peatselt saavad remonditud Kassikodu päris oma ruumid Kuressaares. Koht, kus nende eest hoolitsetakse ja kus nad saavad turvaliselt oodata päris oma inimest. Igal kodul ei pea olema kassi, aga igal kassil peab olema kodu ja selle nimel turvakodu eestvedajad tegutsevadki.

19.03.2013 Saare loomade turvakodu otsib lahkeid hoiukodude pakkujaid

See üleskutse on mõeldud kõigile loomasõpradele, kes tahaksid kodutute loomade abistamisel ka ise käed külge lüüa ja midagi reaalselt ära teha.

12.02.2013 Laat tõi loomadele kopsaka summa

Laupäeval Kuressaares Auriga kaubanduskeskuses korraldatud sõbralaadal kogus MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu hätta sattunud loomade abistamiseks 774,02 eurot.

11.02.2013 Pisipoiss tõi kassidele oma hoiupõrsa

Laupäeval Auriga keskuses toimunud heategevuslaat Saaremaa lemmikloomade turvakodule oli tulus nii rahaliselt kui heade emotsioonide poolest. Oli ilus päev.

02.02.2013 Kasside varjupaik avamisel

Eile tutvustas MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu Saarte Häälele oma uut kassidele mõeldud varjupaika. Seni veel lõplikult sisustamata ruumides EPT hoovis asuva maja teisel korrusel nautis privaatsust vaid üks kass – härra Panter.

24.01.2013 Loomade turvakodu esimene asukas pääses surmasüstist

Möödus õige vähe aega üleskutsest, kui Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu sai endale korralikud ruumid Kuressaare äärelinnas. Sisse on kolinud esimene asukaski, kes lausa viimasel hetkel loomade paradiisivärava eest ära toodi.

22.01.2013 IT-mees Virgo Talk aitab Saaremaa loomasõpru

Täpselt nädal tagasi kogunesid Saaremaa loomasõbrad, et arutada lemmikloomade turvakodu tulevikuvisioone. MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu nimel tehtud üleskutsele leida vabatahtlik kodulehe tegija reageeris 26-aastane saarlane Virgo Talk viie minutiga.

17.01.2013 Saare lemmikloomade turvakodu otsib ulualust

Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu uus hingamine väljendus üleeilsel kokkusaamisel, kus kohal oli 17 aktivisti värskete ideede ja tulevikuvisioonidega. Praegu otsib turvakodu katusealust.

 

15.01.2013 Kaks kodutut kõutsi tõid inimesed kokku

Jää hakkas liikuma tänu kahele mööda Kuressaaret ringi hulkuvale kõutsile, kes hea õnne tahtel ja tänu mitme inimese suurele südamele ning kiirele reageerimisele leidsid tee koju – üks oma vanasse ja teine uude armastavasse sooja pessa Vändras.