Nurr

Nurr

Nurr. Valjalast pärit kassipoiss. Sõbralik siidpehme nurrumasin.

Nurr viibib hoiukodus koos Alaskaga. Hoiukodu perenaine kirjutab nii: “Maailma kaks suurimat mürakaru ja paharetti tervitavad! Nii vahvaid tegelasi ei leia kuskilt vist, igapäev saan naerda nende üle, näiteks ükspäev kui magama läksin tulid nad mulle kaissu ja Nurr hakkas järsku Alaskalt tissi otsima või see kuidas nad üksteist taga ajavad või kuidas nad kasutavad ”otseteed” kööki ehk siis poevad diivani vahelt läbi (isegi Alaska, kes on viisakalt õeldes suur ja ei peaks sealt läbi mahtuma). Ööseks neid kokku lasta lihtsalt ei tohi, muidu ei saa terve öö magada, sest nende mängutuju tuleb just siis ja kui hommikul nad kokku lasen jälle, siis on vaja mind kohe jalust maha niita, sest rõõm on nii suur ju. Lisaks hakatakse kohe nutma, kui neid eraldatakse (ja selleks nutjaks on just Alaska), lisaks ei tohi ma enam külmkappi avada, sest muidu hakkab kohe rääkimine, nurrumine, jalgade otsas nühkimine, veelkord nurrumine ja nuuskimine pihta ja ennem mind rahule ei jäeta, kui midagi sealt ka saadakse. Igatahes on meil rõõmu siin küllalt!”

Kui Alaska ja Nurr olude sunnil teise hoiukodusse ümber asustati, oli Nurr nii solvunud, et volksas kapi otsa ja keeras uuele perenaisele otsustavalt selja. Hoiukodu perenaine kirjutab: “Alles mõne päeva pärast hakkas pead pöörama ja järjest uudishimulikumalt minu tegemisi jälgima. Nädala pärast ei pidanud enam vastu ja tuli nurrudes alla pai nõutama. Omaette olles liikus ta muidugi ka varem ruumis ringi.
Alaska seevastu on kohe kõigi suur sõber ja paitamisest ei väsi. Suur, uhke, lumivalge pikakarvalise kasukaga on ta tõeliselt kuninglik kass. Muigamisi arvame, et Nurr on tema isiklik toidumaitsja, sest alati peab ta kõigepealt Alaska kausist menüü üle kontrollima, kui oma söögi juurde asub.
Mõnikord korraldavad nad koos ka tõelisi mürgeldamismaratone. Siis ikka nii, et nende kasutuses olevad tekid-padjad on mööda ruumi laiali loobitud, mänguasjad vedelevad veekausis või kassikempsus. Eks igavus ju kimbutab, kui kogu elu piirdub pikka aega vaid ühe ruumiga. Kõige kurvem koht ongi see, kui nad aknapeal igatseval pilgul jälgivad väljas ringi lippavaid hoiukodu oma-pere kasse.”
Kuna Alaska ja Nurr on väga suured sõbrad ja harjunud koos elama, otsime me neile kodu, kus nad saaksid kokku jääda. Kõige parem, kui see kodu oleks maal, et nad saaksid ka väljas käia, sest neile kahele suurele söögisõbrale oleks vaja rohkem liikumist.

Nurr kolis oma uue perekonna juurde 28.märtsil.2015

 

Lisa kommentaar