Malviina- imeilus preili ja Edit- hull naine!!!

Malviina- imeilus preili ja Edit- hull naine!!!

16-17.04

Tahan jõuda selleni, et Edit on meil hull naine 😀

Aga et kust alustada…

Väga lühidalt võib viimased päevad kokku võtta sellega, et hoiukodud ootavad kasse, aga keda pole, on kassid. Ses mõttes, et loomulikult pole abivajavad kassid tänavanurkadelt ära kadunud, aga millegipärast ei ole meil õnnestunud neist kedagi kätte saada. Kassid on targad, kavalad ja hästi toidetud ja muidugi ka pelglikud neil tänavanurkadel, nii meie püügikatsed ongi nurjunud.

Küll aga naeratas õnn meile (ja küll ka kass peagi  aru saab, et talle), kui eile õhtul Editi seatud püügipuuri lõks kolksatas kinni Ristiku tänaval. Mis ajal see täpselt juhtus, ei teagi ja polegi oluline, oluline on, et Edit lõpetas oma päevategemisi kassikodus alles peale 12 öösel (!) ja tagasi koju sõites läks vaatama ka ülesseatud puuri…

Mina olin sel ajal tööl. Öötööl, vaiksel ööl, sest tegemist ju teisipäevaga… kuni minu valvatavas territoorimis toimus häire! Häire, alarm, mille peale sõitis kohale Securitas asja kontrollima. Samal ajal, kui nende auto sõitis hoovi, helistab Edit (tuletan meelde, et kell on pool üks öösel! ) Esimene mõte- “kle mis, sa teed mulle siin häiret ve???”. Nii sürr tundus see öine virr-varr, sest öine alarm ise on väga harv nähtus, aga et mulle helistatakse pool 1 öösel, ja et helistajaks on Edit, on veel uskumatum.

Õnneks oli häiret andnud majaga kõik korras ja Securitas lahkus. Nii, Edit, räägime nüüd. Rääkisime ja sain siis teada, et puuris istub kassike, imeilus Malviina (siinkohal mainin, et sageli tulevad nimed kassidele lausa iseenesest, otsa vaadatas, tundub, et nii ka seekord, tegemist ON Malviinaga!), õrnake ja kartlik, sõbralik, aga oi, kui pulstunud ja sakris. Et mis teeme? Kiired mõtted hoiukodudest, kes, mis, kus ja otsustasime, et Edit hoiab kassi hommikuni ja enne tööleminekut toob ta Malviina minu juurde, töö juurde esialgu ja siis ma toimetan temaga edasi.

Kokku lepitud.

Kas nüüd võiks öö saabuda…

Enne, kui arugi sain, saabus hommik ja Malviina koos Editiga (või vastupidi). Tõesti- puuris istus pisike õnnetu värisev kaunitar, kes võidab igaühe südame pilguga. Sellised pisipiigad ei peaks elama tänavakassi elu, nad on loodud palju paremaks!!!

Sest tegelikult ega me ju teagi, mis lugu selle kassiga on. Teame, et ta on ühe teise tänavakassiga, Niruga, (kellele tegelikult oli see puur seatud ja keda tegelikult püüdsime aidata juba aasta alguses, kuid kes õnnetult meie käest plehku pani viimasel hetkel) väga sarnane, äärmiselt sarnane. Ühest pesakonnast? Üks teise poeg? Koduga, koduta? Üks mis kindel, hoolest armastusest on ta vähemalt viimasel ajal vaid und näinud- hooliv omanik ei laseks oma printsessil selliseks muutuda…

Nii ongi meie printsess Malviina praegu kliinikus. Vaadatakse üle tema tervis ja tehakse korda tema välimus. Suured, (1 pea kanamuna suurune pallike) karvapuntrad peavad kaduma!

Hoiukodu on tal olemas, sinna läheb ta kosuma ja peagi loodame saada temast ka kenad pildid. Sest kena kodu hakkab ta otsima kohe, kui ta meie karantiini on läbinud.

Aga tulles tagasi selleni, et Edit on hull 😀 Ütleme nii, et see hullus on imetlusväärne ja sellega saadab palju korda! Palju head ja tänuväärset, nii et Edit- sa võid mulle alati helistada, kasvõi pool 1 öösel!!!